Posjet stomatološkoj ordinaciji

U utorak, 12. prosinca 2023. u sklopu projekta “Abeceda zdravog odrastanja” s djecom iz odgojne skupine Lavići posjetili smo stomatološku ordinaciju dr. Barbare Blažević. Doktorica Barbara i dentalna asistentica Ivana Vukčević su nas ljubazno dočekale. Djeca su imala priliku upoznati i doživjeti prostor stomatološke ordinacije na njima zanimljiv način te upoznati instrumente potrebne za rad stomatologa. Djeca su tako naučila kako pravilo četkati zubiće kako ne bi došli “Gric i Grec”, koliko puta dnevno je zubiće potrebno prati te koliko dugo se zubići peru. Slijedio je pregled zubića svakoga djeteta gdje su s puno hrabrosti, ali i malim strahom, nestrpljivo čekali svoj red. Uz mnogo prikupljenog znanja djeca su sa sobom ponijela poklone koje su im podijelile doktorica i dentalna asistentica.

Odgojiteljice Marina i Lana