Međunarodni projekt “Pomahajmo v svet/Say Hello to the World” u Dječjem vrtiću Potočnica

Na međunarodnoj konferenciji u DV Malešnica u Zagrebu sudjelovale su odgojiteljice koje provode projekt “Pomahajmo v svet/Say Hello to the World”u našem vrtiću. Sudjelovanjem u ovom projektu vrtić je dobio mogućnost prezentiranja aktivnosti i načina rada izvan Hrvatske. Kroz zajedničko promišljanje i realizaciju razvili smo još kvalitetniju praksu. Dobrobit kod djece u odnosu na sam projekt pokazuje da su djeca otvorenija za nova iskustva i svijet oko sebe, stvaraju i zastupaju svoje ideje i teorije, osvještavaju proces vlastitog učenja, razumiju i prihvaćaju druge i njihove različitosti te percipiraju sebe kao važan dio zajednice.

Nakon uspješno provedenog projekta „Say hello to the world“ u našem vrtiću i uspješno odrađene stručne prezentacije na Međunarodnoj konferenciji, Dječjem vrtiću „Potočnica“ Pitomača biti će dodijeljen certifikat i častan naziv „Tolerantan vrtić“.