Projekt “od A do Ž”

Kako smo mi «predškolci» djeca pokazuju veliki interes za slova i pisanu poruku pa samim time započinjemo projekt «Od A do Ž». Kroz ponuđene aktivnosti djeca će prepoznavati slova, pravilno se gramatički izražavati, primjenjivati glasovnu analizu i sintezu, usavršavati finu motoriku.

Raznolike stolne aktivnosti (nizanje slova na uzicu, razvrstavanje magnetnih slova u ˝kućice˝, memory slova…) kod djece su potaknule interes za istraživanjem i igrom. Također jedna od aktivnosti bila je pisanje, tj. sjenčanje slova svoga imena pomoću slova napravljenih od brusnog papira i ukrašavanje prvog slova svojeg imena sjemenka razvijajući i usavršavajući finu motoriku prstiju i šake. Svaka grupa izradila je svoju slovaricu – rezali smo, bojali, ljepili, dobro se zabavljali i učili. U „maloj školi“ učimo kroz igru – najvažniju djetetovu aktivnost. Poglegajte dio naših aktivnosti.