DJEČJI VRTIĆ”POTOČNICA”UKLJUČUJE SE U MEĐUNARODNI PROGRAM EKO ŠKOLA/ VRTIĆA

Program međunarodne Ekoškole je sustav nagrađivanja na lokalnoj, državnoj i međunarodnoj razini što je osobitost ovog prepoznatljivog i kvalitetnog modela odgoja i obrazovanja. Škole/dječji vrtići koje ispune postavljene kriterije i koje brigu za okoliš promiču kao trajnu vrijednost i način življenja, dobivaju povelju o statusu Međunarodne Ekoškole i Zelenu zastavu sa znakom Ekoškole.

Cilj eko programa:

– razvijati ekološku svijest i kritičnost kod djece,roditelja i djelatnikan vrtića u odnosu na ekološki prroblem suvišne količine smeća i nepravilnog odlaganja
– razvijati navike sakupljanja,razvrstavanja i iskorištavanja otpada u vrtiću ,obiteljskom domu i neposrednom okruženju.

ČLANOVI EKO -ODBORA DJEČJEG VRTIĆA”POTOČNICA”PITOMAČA

1.DIANA BARTOLIĆ-kuma
2.NATAŠA DRVENKAR-kuma
3.IVONA PANKASZ
4.ZDRAVKO PAŠA
5.ŽELJKO KOVAČEV
6.MONIKA KRASOVIĆ
7.IVANKA REŠETAR
8.IVANA BEGOVIĆ
9.TEREZA GREGURAŠ
10.KRISTINA BIJUK
11.KRISTINA ĆURIĆ
12.MARIJA JAKELIĆ
13.TOMISLAV TIŠLJAR

Svi članovi odbora rado su prihvatili ulogu pomagača pro ostvarenju zadanih ciljeva.Uz njihovu potporu lakše ćemo ovaj projekt djeci prilagoditi i podržati ih u njihovu ostvarenju kao ekološki i društveno odgovorne osobe.

Na tome im svi zahvaljujemo.

KODEKS:

EKOLOZI MI SMO PRAVI
MARLJIVI KO MALI MRAVI.
OTKRILI SMO VAŽNU STVAR
PRIRODA JE NAJBOLJI DAR.