Pčelice u jesenskim aktivnostima…

Pogledajte što su sve Vaše i naše vrijedne Pčelice radile u proteklo vrijeme.

U novoosnovanom kutiću „Trgovine“ mali prodavači i kupci svakoga dana prodaju i kupuju proizvode široke potrošnje koristeći se pravom blagajnom i raznim platnim sredstvima kao što su: papirni i kovani novac te kartice.

U trgovini postoji odjel s voćem i povrćem, koje važemo pomoću vage i malih utega.

Napravili smo i zimnicu, uz pomoć nožića i dašćica isjeckali povrće, stavili ga u staklenke, posolili te zalili octom i vodom.

A i mošt smo radili i to tako da smo grožđe jako, jako stiskali u pravoj preši za grožde koju nam je posudila teta Vesna G.

Nekoliko puta tjedno odlazimo u blagovaonicu (našu improviziranu učionicu) gdje rješavamo radne listove koji nam pomažu u pripremi za školu.

Kad god stignemo nastojimo obaviti i jutarnju tjelovježbu jer je „u zdravom tijelu zdrav
duh“!

Uza sve to ostaje nam nešto vremena i za igru kockama u kutiću građenja, crtanje flomasterima, igranje raznih društvenih i stolnih igara, presvlačenje i igru u kutiću „Frizera“ te boravak na otvorenom gdje našu pažnju trenutno zaokupljaju crvene, žute, narančaste i crne bubamare.

Za sada toliko od Vaših Pčelice…