“Ruksak (pun) kulture” u dječjem vrtiću Potočnica – Pitomača

U četvrtak, 08. siječnja 2015. u dječjem vrtiću “Potočnica” Pitomača, održan je projekt „Ruksak (pun) kulture“- Umjetnost i kultura u vrtiću i školi , u organizaciji Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH. Voditeljica projekta bila je Maja Zrnčić,prof. iz Ministarstva kulture.

Projekt obuhvaća sve vrste umjetnosti, a u našem vrtiću djeca su imala priliku pogledati plesnu predstavu”Ružno pače” i sudjelovati u radionicama iz područja kazališne umjetnosti. Ovako moderno  osmišljena plesna predstava razveselila je i razgalila srca 120-tak mališana našeg vrtića. Nakon predstave slijedile su radionice za najmlađe koje su vodili glumci Studija za suvremeni ples,Zagreb. Vrtićem je  tijekom cijelog jutra odzvanjao dječji smijeh što je najbolji pokazatelj veoma uspješno provedenog projekta „Ruksak pun kulture“. Nakon odrađenih radionica, voditeljica projekta Maja Zrnić, prof. podijelila je djeci blokove te bojice kako bi kroz likovne radove zabilježili svoje dojmove o predstavi. Kako bi dobili povratnu informaciju o uspješnosti provedbe projekta, tim iz Ministarstva kulture proveo je i evaluacijsku anketu među odgajateljima koji su prisustvovali umjetničkom programu kazališne družine. Bio je to predivan doživljaj koji će svima ostati zauvijek u sjećanju – kažu u vrtiću.

no images were found