Vjeverice obilježile “Mjesec knjige”

Prošlog tjedna,u našoj skupini Vjeverice, obilježili smo Mjesec knjige…

Tim povodom posjetili smo našu Knjižnicu i čitaonicu Pitomača gdje su nam ljubazne tete knjižničarke objasnile postupak posudbe knjiga,pokazale su nam prostor knjižnice te punooo slikovnica koje smo sa znatiželjom promatrali i listali,a između polica smo pronašli i igračke sa kojima smo se rado poigrali.Hvala tetama u knjižnici na gostoprimstvu ali i na finim bombonima kojima su nas počastile!

Osim što smo posjetili knjižnicu,i u našoj sobi smo uredili kutak za čitanje slikovnica te smo otvorili našu malu knjižnicu…Također smo donosili i svoje slikovnice od kuće (na posudbu) koje smo zajedno razgledavali i tako naučili dijeliti jedni sa drugima ali i čuvati knjige.U svijet bajki lakše nam se bilo “uklopiti” ako se i sami ponašamo i oblačimo kao princeze i prinčevi a za to su nam poslužili razni kostimi koje čuvamo u našoj riznici s blagom….

Od drvenih elemenata napravili smo i dvorac koji nam je poslužio za igru figuricama u obliku princeza,prinčeva i sl.Gledali smo lutkarske improvizacije poznatih bajki pa smo se i samo okušali u glumi.Potaknuti pričom o Vuku i 3 praščića,i sami smo se upustili u “gradnju” kućica spomenutih u priči.O tome kako smo se snašli pogledajte na našim fotografijama….i čuvajte se vukova,zmajeva,divova i ostalih (ne baš dragih) likova! I ne zaboravite, knjige su naše blago…čuvajte ga!

Pozdrav od princeza i prinčeva iz skupine Vjeverice!