“Veljača prevtrljača” u Zečićima

Kažu ljudi “veljača prevtrljača” a i djeca u skupini Zečići ponašaju se u skladu s vremenom. Nagle promjene raspoloženja prisutne su svakog dana. Emocije izmješane, od veselja, ljutnje, tuge, potištenosti, pa do straha od nepoznatog. Prisutne su povremene burne reakcije praćene vikanjem ili kojom kapljicom suza pa za koji trenutak vedrina i smjeh odjekuju prostorom. Sve u svemu tipično ponašanje za tu dobnu skupinu. Ovih dana zbog lijepog vremena boravili smo i na dvorištu zajedno sa susjednom skupinom Loptice.

Djeca su uživala u spuštanju toboganom, ljuljanju, sakrivanju u kućice te igri i istraživanju novog i zanimljivog prostora. Novost je i igra slanim tijestom. Gotovo sva djeca sa zanimanjem su došla probati kakav je to doživljaj i što je to uopće. Sigurno se kod kuće još nisu susreli s tim. Približavaju se maškare pa se pomalo maskiramo. Počeli smo s maramama. Djeca se vole promatrati u ogledalu i uočavati promjene u svom izgledu.