Tjedan zdravlja u vrtiću,aktivnosti na temu voda

Mlađa odgojna skupina Ribice cijeli je protekli tjedan provela u aktivnostima na temu voda. Kroz razne poticaje slikovne i pisane(priče) i općenito materijale na zadanu temu učuli smo o vodi.Gdje sve imamo vodu, za što se koristi i koja su njezina svojstva? Kroz osjetila otkrili smo da voda nema okusa, mirisa a ni boje te da je tekućina. Na glazbenom području učili smo pjesmicu ” Peri ruke”.

Koristili smo vodu za kupanje naših lutkica da budu čiste u sklopu životno praktičnih aktivnosti. Slikali smo vodenim bojama u likovnim aktivnostimam. Kroz istraživačke aktivnosti proučavali smo vodu i kako ona djeluje kad se pomiješa sa drugim sredstvima i uz utjecaj zraka.
Proveli smo zanimljiv tjedan potičući zdrav način života kroz pijenje vode pa sve do higijene. U ovoj smo temi plivali kao prave ribice. Kako su naše aktivnosti izgledale i što smo sve radili pogledajte u foto galeriji.

Pozdravljaju vas Ribice i njihove odgojiteljice.