Što se u Balončićima radi?

Balončići su ovaj mjesec proveli u društvu šumskih životinja. Medo, jež, vjeverica, jelen, zeko i ” strašni ” vuk neke su od životinja koje smo upoznali kroz razne aktivnosti. Puno smo razgovarali o tome kako koja životinja izgleda, što jede, gledali smo fotografije, crtali, bojali, ljepili, mijesili, a ponekad smo se i pretvorili u životinje pa bismo skakali kao zeko, hodali četveronoške kao medo ili zavijali kao pravi vuk.

Jako su nam se svidjele pjesmice ” Stari medo ” , ” Boc boc iglicama ” , ” U šumici zeko ” , ” Vučja želja ” i ” Vjeverica hitronoga ” . Formirali smo scensko – dramski centar koji smo obogatili ginjol lutkama pomoću kojih svakodnevno improviziramo djeci poznate priče. Znamo da lutka pokreće djetetov misaoni i emocionalni svijet te razvija maštu, a igre lutkom pridonose razvoju govora kao i socijalizaciji. A što se u Balončićima još radi? Tu se uči, pleše, pjeva i prijateljsto sazrijeva !!!

Pozdrave šalju tete K & K