Sovice: Raznolikost je zanimljiva, raznolikost je bogatstvo

“Različiti smo, a jednaki, super nam je zajedno.
U nečemu smo najbolji, u nečemu nismo.
Nadopunjavamo se uzajamno!
Jer nije bitno biti kao svi, najvažnije je – da si kao ti!”

Raznolikost je zanimljiva, raznolikost je bogatstvo. Ne postoje isti ljudi, ne postoje ista djeca. Razlikuju se po vanjskim obilježjima, ali i po snazi, sposobnostima i potrebama. Svatko je drugačiji i poseban na svoj način. Prihvaćanje različitosti se uči od malih nogu. Štoviše, djecu ne treba tome podučavati – ona se raduju različitosti otvorena i čista srca. :-)

Naše “Sovice” su s veseljem sudjelovale u aktivnostima koje smo za njih pripremale. A i mi smo uživale istražujući svijet zajedno s njima.

Pozdrave vam šalju “Sovice” i odgojiteljice Ivana i Ana!