Sigurno u prometu sa “malom školom”

I ove godine ostvarena je suradnja vrtića i Prometne policije VPŽ. Prometna kultura čini neizostavan dio pripreme za polazak u školu. Stoga je naše predškolce, u utorak 26. travnja, posjetio prometni policajac Dario Gazibara i održao edukaciju o prometu. Edukacijom smo naučili važnost samozaštitnog ponašanja odnosno upotrebe sjedalica i zaštitnog pojasa za vrijeme vožnje djece u motornom vozilu, upotrebe reflektirajućih prsluka i kacige te sigurno kretanje pješaka i biciklista u prometu.

Nakon edukacije krenuli smo u šetnju kroz mjesto. Šetnja je obuhvaćala prelazak pješačkog prijelaza sa semaforima, samostalni prelazak preko pješačkog prijelaza kod škole te uočavanje prometnih znakova. Prepuni doživljaja, povratkom u prostorije male škole, nastojali smo likovno prikazati šetnju i situacije u prometu koje smo zatekli.