Ribice – aktivnost na temu voće

U tjednu aktivnosti na temu voće, djeca iz starije jasličke skupine Ribice učila su o važnosti zdrave prehrane pa tako i o voću. U sklopu glazbenih aktivnosti učili smo razne pjesmice na zadanu temu te imenovali voće. Djeca su lakše prepoznala voće iz naših krajeva dok im je tropsko voće bila nepoznanica. Kroz razgovor i slikovnice usmjeravali smo djecu na važnost konzumiranja voća da bi sačuvali svoje zdravlje i dobili potrebne vitamine za pravilan rast i razvoj te se zaštitili od bolesti i stekli dobar imunitet organizma.

U sklopu životno praktičnih aktivnosti odlučili smo napraviti smoothie. Djeca su sudjelovala na način da su gulila, rezala i stavljala voće u blender. Uz različito voće dodali smo mlijeko i žitarice te dobili ukusan i zdrav napitak. Aktivnost je razveselila djecu i svi su željeli sudjelovati. Na kraju smo se svi zajedno počastili napravljenim napitkom. Kako je izgledala naša aktivnost pogledajte u foto galeriji.

Odgojiteljice skupine Ribice