Pozdravljaju vas Gljivice…

Pozdrav po prvi put od Gljivica na početku nove vrtićke godine. Preselili smo se u novu sobu i djeca su se brzo prilagodila. Novoupisanoj djeci želimo dobrodošlicu u naš vrtić za koji se nadamo da će im uskoro postati mjesto radosnog življenja. Iako je adaptacija djece uvijek teško razdoblje i za djecu i za roditelje, nakon gotovo mjesec dana možemo reći da su se djeca gotovo adaptirala, a suza ima vrlo malo na rastanku od roditelja. Ponekad nam se činilo da je roditeljima bilo teže nego djeci jer ostavljaju svoje zlato nepoznatim osobama. No , ubrzo je povjerenje uspostavljeno te smo odmah lakše prolazili odvajanje djece od roditelja.

Svaki dan koristimo ovo prekrasno vrijrme za boravak na zraku, dok u sobi svakodnevno pripremamo privlačne aktivnosti kojima budimo dječju znatiželju za zbivanja oko nas. Nesvjesno izoštravaju svoje fizičke, socio-emocionalne, govorne, likovne, spoznajne vještine, a sve kroz igru. Hvala svim roditeljima koji se uključuju u sakupljačke aktivnosti jer nam na taj način pomažu u našem radu s djecom. Ovih dana imamo i nekoliko rođendana u kojima su djeca počela vrlo uživati. Slavljenik je taj dan u centru pažnje i možemo reći da su toga itekako svjesni. Za sada toliko, pozdrav od vaših najdražih Gljivica.