“Pčelice” i “Bubamare” u Prirodoslovnom muzeju u Zagrebu

Prirodoslovni muzej prikuplja, čuva, izučava i prezentira razne prirodnine kao svjedočanstva ili dokumente vezane za prirodoslovlje Hrvatske. U muzejskim se zbirkama nalazi više od 2 milijuna primjeraka minerala, stijena, fosila, prepariranih biljaka i životinja iz svih krajeva hrvatskog ozemlja, ali i iz susjednih zemalja te s drugih kontinenata. Djeci je ovo iskustvo bilo vrlo poučno, a i zanimljivo.

Dječje izjave:

LEA : „U muzeju smo vidjeli najvećeg leptira na svijetu.”

TOMO: „Vidio sam morsku spužvu.”

KIARA:“Sviđale su mi se zgrade i Trg bana Jelačića.“

ALEKSANDRA:“Vidjela sam kosture životinja.“

Iako je vrijeme bilo kišovito šetnja Trgom J.Jelačića;Gornjim gradom pružila je djeci upoznavanje sa znamenitostima starog dijela Zagreba:crkva sv.Marka,Sabor,uspinjača,kula Lotršćak i dr..
Djecu je najviše fascinirala crkva sv.Marka svojim šarenilom boja.

no images were found