Nizom sportskih aktivnosti u Dječjem vrtiću Potočnica Pitomača obilježen Hrvatski olimpijski dan

Brojnim sportskim igrama i aktivnostima obilježili su i ove godine mališani dječjeg vrtića Hrvatski olimpijski dan. Tako su se djeca okušala u izvođenju disciplina poput bacanja loptice, skoka u dalj, igre “padobran”, štafete i sl…

Hrvatski olimpijski dan, poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10.rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Olimpizam promiče vrijednosti koje se u čovjeku razvijanju bavljenjem sportom i teže stvaranju miroljubivog društva, a kako je to važno razvijati od najranijeg djetinjstva još jednom su pokazali mališani dječjeg vrtića Pod gradom.

Hrvatski olimpijski odbor poručuje svim građanima: bavite se sportom.

Odjenite bijelu majicu kao simbol mira, prijateljstva i razumijevanja.

Hodajte, trčite, krećite se i napravite prvi korak prema zdravom načinu života.