“MALA ŠKOLA”: Pričaj mi priču…

Zašto je važno čitati djeci? Čitanje djeci izvrstan je oblik učenja u kojem se dijete osjeća ugodno.

Čitanje, osim što omogućuje učenje, istovremeno potiče specifične funkcije mozga koje su osnova kasnijem učenju u životu djeteta. Također, roditelj i drugi odrasli koji čita ili priča djetetu izgrađuje s djetetom osjećaj bliskosti i povezanosti. Dijete se osjeća zadovoljno jer mu je roditelj/odrasli posvetio vrijeme i pažnju. Kada čitate djetetu ono čuje iste riječi, rečenice i fraze, uči koristiti riječi na pravilan način; potiče razvoj govora, pažnje, koncentracije, pamćenja, razvija se sposobnost zaključivanja, bogati se rječnik . Čitanje ima i veliki utjecaj na razvoj djetetove mašte i kreativnost.

Pogledajte kako smo mi uživali čitajući priču „Ivica i Marica“.