Lavići u akciji “Zelena čistka”

U petak 15. rujna, starija odgojna skupina “Lavići” i ove godine pridružila se akciji Zelena čistka – Jedan dan za okoliš. Nakon razgovora o odlaganju i sortiranju otpada te o važnosti očuvanja okoliša, skupina se uputila u dvorište dječjeg vrtića kako bi svoj prostor očistili i uredili. Tom su prilikom velike i male ruke bile izrazito vrijedne. Od čišćenja dvorišta od lišća, suhih grančica i papirića do pravilnog odlaganja sakupljenog otpada.

Zelena čistka je najveći ekološki projekt u Hrvatskoj te je dio globalnog pokreta Let’s do it! i godišnjih akcija World Cleanup (Očistimo svijet), koja okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem volonterskom projektu. Nacionalna kampanja Zelena čistka – Jedan dan za okoliš usmjerena je na podizanje svijesti građana Hrvatske o važnosti osobne brige za okoliš.

Odgojiteljica Marina i Lana