Kazalište Virovitica predstavom Ezopove basne razveselilo djecu pitomačkog Dječjeg vrtića “Potočnica”

Kazalište Virovitica gostovalo je u Dječjem vrtiću “Potočnica” u Pitomači. Razveselili su vrtićarce izvedbom Ezopovih basni. Pet poznatih basni, Cvrčak i mrav, Lisica i gavran, Lisica i roda, Kornjača i zec te Miš i lav, u kojima “životinje zbore k’o ljudi i svaka neku pouku nudi” u ovoj je predstavi prikazano na vedar i komičan način. Dinamična igra i brza izmjena scena odvija se u prepoznatljivoj maniri animiranih filmova pa garantira prijemčivost dječje publike. Kroz veselu igru, dopadljive likove, domišljatu režiju, maštovite kostime i šaroliku scenografiju, edukativan karakter predstave progovara na zabavan način, pa tako autor ove vesele i duhovite dramatizacije i adaptacije u stihovima. (www.icv.hr, vrtic-pitomaca.hr)

Kazalište Virovitica predstavom Ezopove basne razveselilo djecu pitomačkog Dječjeg vrtića “Potočnica”