Jesen se ušuljala u Balončiće

Kako bi našim „Balončićima“ dočarali ljepotu i bogatstvo jeseni, zamolili smo naše drage roditelje da nam donesu razne jesenske plodove te smo oformili jesenski kutić. Bilo je tu bundeva, ukrasnih tikvica, kestenja, žireva, oraha, kukuruza, češera, lišća… Kroz mnoštvo zanimljivih aktivnosti, saznali smo mnogo o tim plodovima. U istraživačkim aktivnostima promatrali smo oblike, teksturu i boju plodova. Jako nam se svidio kukuruz pa smo odvajali zrna sa klipova, umetali ih u raličite posude, u mnoštvu zrnja tražili razne predmete i slike i tako vježbali našu okulomotoriku. Djeca su svakodnevno dobivala nove ideje te na razne načine – puneći posude, boce, kutije, prenoseći, kuhajući -istraživala. Bogatstvo ovog prekrasnog godišnjeg doba zaista nam je pružilo mnoštvo zabave, istraživanja i različitih igara.