FOTO: Zvjezdice II na izletu u Zagrebu

Jučer, 12.05. naša skupina Zvjezdice II je zajedno sa skupinama Zvjezdice I i Pčelice krenula na dugo iščekivani izlet u Zagreb.

Prva postaja bila je Hrvatski prirodoslovni muzej, gdje smo razgledali zoološki odjel i vidjeli brojne preparate raznih životinja kao što su: ptice, ribe, sisavci, rakovi, kukci, gmazovi, vodozemci, mekušci i sl. Najviše su nam se, prema riječima djece svidjeli vukovi i morski psi!

Vođeni stručnim vodstvom turističkog pratitelja, prošetali smo dijelom gradske četvrti Gornji grada – Medveščak. U edukativnoj šetnji imali smo prilike proći Trgom bana J. Jelačića, pokraj tržnice Dolac, poznatom Radićevom ulicom, ispod Kamenitih vrata do Trga svetog Marka gdje smo vidjeli crkvu sv. Marka i Banske dvore, Uspinjaču koja povezuje Donji grad sa Gornjim i Kulu Lotrščak, Strossmayerovo šetalište i Zakmardijeve stube.

Posjet Zoološkom vrtu u posljednji je trenutak odgođen zbog obilne kiše koja je padale tokom cijelog izleta.

Na kraju našeg putovanja okrijepili smo se finim ručkom u restoranu, u Vrbovcu i vratili se kućama puni predivnih dojmova :)

no images were found