DV “Potočnica” započeo s projektom “Abeceda zdravog odrastanja”

DV “Potočnica” započeo je s projektom “Abeceda zdravog odrastanja”. To je edukativno razvojni projekt kojim želimo promovirati stvaranje zdravih navika djece rane i predškolske dobi u važnim razvojnim područjima. Prva tema kojom se bavimo je dentalna higijena i zdravlje zuba.

Cilj projekta je podizanje kompetencija odgojitelja, stručnih suradnika vrtića i roditelja kroz različite edukativne formate, kao i učenje i usvajanje zdravih navika djece kroz projektni rad s odgojiteljima i stručnim suradnicima u dječjim vrtićima. Faze provedbe Prvi projektni ciklus „Abecede zdravog odrastanja“ će trajati od listopada 2023. do ožujka 2024. i odvijat će se u tri faze:

1. Faza: Online edukacija odgojitelja i roditelja – besplatna video predavanja na temu važnosti i održavanja oralne higijene
2. Faza: Edukacija djece kroz projektni rad – projektno učenje djece s odgojiteljima i stručnim suradnicima u dječjim vrtićima
3. Faza: Nagradni natječaj – nagrađivanje najbolje izvedenih projektnih radova te proglašenje pobjednika na konferenciji Mliječni Zub

Voditeljice projekta : Lana Živko i Marina Matulec

Odgojna skupina: “Lavići” starija odgojna skupina.