BUBAMARE U MJESECU HRVATSKE KNJIGE

Povodom Mjeseca hrvatske knjige (od 15. listopada do 15. studenog) i ove smo godine u našoj skupini provodili razne aktivnosti: organizirali smo kutić knjižnice, pozvali roditelje i djecu na sakupljačku aktivnost i razmjenu slikovnica u našem novoosnovanom centru knjižnice, čitali slikovnice, prepričavli priče, pomoću lutaka radili dramatizacije, posjetili Knjižnicu i čitaonicu Pitomača, te korištenjem raznih likovnih tehnika (crtanje, slikanje, kolažiranje) maksimalno iskoristiti doživljaj knjige.

Slikovnica je naime prva djetetova knjiga u kojoj je priča obogaćena i proširena te upotpunjena ilustracijama. Priča može biti ispričana i bez riječi, samo sa slikama ili su slike nanizane tako da ih dijete može razgledavati, prepoznavati, imenovati i pričati o njima. Nikad nije prerano početi čitati djetetu. Što ranije počnemo to je dobit za dijete veća. Djetetu treba od samog rođenja čitati, jer to pomaže u stvaranju posebne emocionalne veze između djeteta i odraslog.