„BUBAMARE“ KOD DOKTORA…

Protekli tjedan naučili smo nešto više o načinu brige za naše zdravlje. Djeca su obogatila svoje spoznaje o vlastitom tijelu i važnosti fizičke aktivnosti za zdravlje,te o osobnoj higijeni i pravilnoj prehrani. Oformili smo centar liječnika gdje su BUBAMARE provodile simboličku igru izmjenjujući uloge liječnika – medicinske sestre – pacijenata i na taj način učile suradnji i dogovoru. U goste smo pozvali mamu Emu – medicinsku sestru. Ona se je u naše aktivnosti uključila ispričavši nam priču o djevojčici koja se razboljela i završila u bolnici, pojasnila nam je gdje se nalaze naši organi, kosti i žile, a zatim se poigrala s nama u centru liječnika. Ovim aktivnostima nastojali smo potaknuti dječju pažnju, koncentraciju, samostalno zaključivanje, spontano izražavanje, maštu…

„Bili smo kod doktora, doktora, doktora,
Doktor kaže reci A, AAAAAAAA…
Kaži dal´ te boli što, boli što, boli što,
Ja sam samo rekao OOOOOOO…
Doktore, bojim se, što je meni recite…
Dajte mi pilule pa će proći sve.
Bili smo kod doktora, doktora, doktora,
Doktor kaže reci A, AAAAAAAA…
Grlo ti je crveno, crveno, crveno,
Pikicu češ dobiti, JOOOOOOJ…
Doktore, bojim se, mene plaši igla ta,
Čvrsto ću zažmiriti, junak bit ću ja.“