Slikovnica MOJA BAKA (u “Vrapčićima”)

Slikovnica “Moja baka” je bila još jedna od slikovnica koju smo čitali u “Vrapčićima” a u sklopu projekta Naša mala knjižnica. Aktivnost koja je prethodila upoznavanju djece sa slikovnicom je bila simbolička igra “Putujemo k baki” koju su osmislila djeca i na taj način ta aktivnost je bila samo uvod u niz ostalih aktivnosti vezanih uz slikovnicu “Moja baka”.

Nakon pročitane slikovnice, djeca su razgovarala i pričala o svojoj obitelji, članovima obitelji, njihovim imenima i sl. Također su djeca potaknuta razgovorom o obitelji imala poticaj da nacrtaju članove svoje obitelji a kako se približavao i Dan očeva, crtala su i svojeg tatu.U gostima nam je bila i jedna baka s kojom su se djeca upoznala i igrala razne igre i pritom se dobro zabavila.

Ostale aktivnosti koje smo provodili vezano uz slikovnicu “Moja baka” su:
dramska aktivnost: “Kovčeg priča” , dramatizacija priče “Zlatokosa i tri medvjeda uz aplikacije na čičak, plakat “Kuća”, razne igre s bakom-gošćom u skupini.