Marljivi Zečići

Promatrajući vrtićke životno-praktične aktivnosti naših teta spremačica u održavanju prostora boravka čistima, djeci su izrazito bile zanimljive alatke i same radnje. Uključivši dječji pribor za rad i čišćenje, uz suradnju roditelja kroz eko sakupljačku aktivnost, kod djeteta smo utjecale na osjećaj važnosti i vrijednosti. Metle, prašnici, lopatice omiljena su sredstva igre i važna u razvoju slike o sebi, samim time što su određene dužnosti dodijeljene baš njemu! Preuzimanje sitnih kućanskih poslova pozitivno utječe na razvoj discipline, odgovornosti, radnih navika i samopouzdanja kod djece. Stjecanjem navedenih sposobnosti, vještina, navika i stavova o sudjelovanju u kućanskim poslovima, djeca postaju sposobnija i samostalnija te samim time spremnija za život koji je pred njima.

Na fotografijama možete uočiti u kolikoj mjeri koriste nove poticaje u igri i koliko im je je pažnja u obliku pohvale, važna stvar. Djetetu se tako potvrđuje njegova sposobnost i daje motivacija za daljnje obavljanje.

Veselimo se novim izazovima !

Vaši Zečići