Domaće životinje u Mravićima

Životinje su dio ljudske svakodnevnice. Zato smo mi u Mravićima odlučili raditi domaće životinje. Djeca su pomoću raznih fotografija, slikovnica i pjesmica naučila koje sve domaće životinje imamo, kako izgledaju, gdje stanuju i čime se hrane te na taj način proširila spoznaju o domaćim životinjama. Napravile smo im razne igre kao na primjer puzzle, uparivanje mladunčadi k njegovoj majci, povezivanje dijelova tijela, povezivanje životinja i sjene, hranjenje kukuruzom te mnoge druge. Razvijanjem slušne percepcije, djeca su osluškivala zvukove domaćih životinja te su tako mogla naučiti kako se koja životinja glasa, ali i sami pokušati oponašanje glasanja životinja. Tako sada znamo da se mladunče krave zove tele, konja ždrijebe, koze kozlić, ovce janje, koke pilić, svinje prase…

Pozdrav od veselih Mravića i odgojiteljica A & K!