Siječanj kao poticaj za razne aktivnosti u Sovicama

Ovog siječnja smo imali sreće! Sovice su napokon mogle doživjeti čari snježnih pahuljica; promatrati, opipavati i “poliznuti” snijeg koji smo donijele u sobu i stavile ga u posudu. Također su pod rukom osjetile njegovu hladnoću i od njega radile malene snjegoviće. Odgojiteljice su poticale govorni razvoj i razvoj glazbenog sluha čitajući razne slikovnice o snježnim radostima i snjegovićima (Miffy na snijegu, Priča o tri snjegovića, Smrznuti snjegović…), ali i pjevajući pjesme snježne tematike služeći se pokretom (Padaj, padaj snježiću, Snješko, Pahuljice padajte…).

Oformile smo i ledeni kutić koji im je bio jako zanimljiv jer su sami istraživali i kistovima otkrivali koje su se životinje sakrile pod snijegom. Oponašali smo kretanje tih životinja (pingvin, polarni medvjed, tuljan) te su se Sovice u tome jako dobro snašle što možete vidjeti i na fotografijama. Ovaj siječanj je zaista bio poseban! A na koje smo još načine poticale cjelokupan dječji razvoj (govorni, tjelesni, likovni, motorički, spoznajni, emocionalni i intelektualni) možete vidjeti na sljedećim fotografijama.