Koliko je sati u Pčelicama?

Cilj aktivnosti bio je djecu upoznati s radom sata, njegovim dijelovima i korištenjem te ulogom u ljudskom životu. Uz pomoć roditelja sakupili smo različite vrste satova: budilice, ručne satove, džepne, zidne, mehaničke, digitalne i pješčane satove te tako opremili istraživački centar. Djeca su se uspješno likovno izražavala (crtali su sat ugljenom, radili su ručne i zidne satove od kolaža i izrezivali brojeve iz starih kalendara, izrezivali zupčanike, prikazivali mehanizam sata olovkom…).

Svoja znanja o satovima proširili su i kroz različite slikovnice i sliko-priče (Koliko je sati?, Sva djeca svijeta znaju koliko je sati, Nestrpljivi sat, Gospodin Ku-Ku…. ). Igrali smo razne pokretne igre na temu sata uz poštivanje svih pravila, odradili glazbene aktivnosti, zaigrali kviz o znanju na sat. Tijekom svih aktivnosti djeca su stjecala vrijedna iskustva vezana za sat koja će im koristiti u budućnosti.