Čitali smo slikovnicu Djevojčica i grad

U jednom gradu u kojem je sve bilo sivo i kuće i ulice i automobili pa čak i ljudi, živjela je djevojčica. Jednog je dana djevojčica odlučila otići iz takvog grada. Nije više željela živjeti u takvom okruženju. Otišla je u šumu i tamo susrela vuka koji joj je, na iznenađenje svih čitatelja, pomogao shvatiti u čemu je problem u tom sivom gradu. Što se dalje dogodilo s djevojčicom i gradom pročitajte u slikovnici. Uglavnom priča ima sretan kraj.

Osim čitanja “Vrapčići” su radili brojne aktivnosti vezane na temu iz slikovnice. Napravili smo vlastitu šumu od prirodnih neoblikovanih materijala, kroz likovne aktivnosti izrađivali drveće od papira, šarene kuće u gradu, crtali svoj doživljaj priče. Uz pomoć gumenih igračaka životinja i dječjih enciklopedija upoznali vuka i druge šumske životinje. Zabavljali se plišanim lutkama vuka i djevojčice te prepričavali priču u “šumskom” okruženju u sobi naše skupine.