SRETAN BOŽIĆ I NOVU GODINU ŽELE VAM ZEČIĆI!

Proletjelo je vrijeme od prvog dana susreta sa jaslicama. Separacijska anksioznost predstavlja strah od odvajanja i od nepoznatih osoba,prošla je na najbolji način. Trudile smo se pažnju posvetiti zadovoljavanju djetetovih emocionalnih potreba za ljubavlju, prihvaćanjem i uvažavanjem, potreba djece za igrom i zabavom, potičući radosnu atmosferu, razvoju pozitivne slike o sebi te jačanju osjećaja pripadnosti i vrijednosti svakog djeteta. Kod uspješnosti i trajanja prilagodbe važan je roditeljski stav prema vrtiću i roditeljske emocije i reakcije pri odvajanju.

Trudili ste se održavati pozitivan suradnički odnos roditelja i odgojitelja, s odgojiteljima pravovremeno razmjenjivati relevantne informacije , steći povjerenje u odgojitelje i ustanovu, u pozitivnom tonu se oprostiti od djeteta pri ulasku u skupinu. Bitno je da znate smo sa stručnim timom vrtića pratile tijek adaptacije svakog djeteta, vodile računa o individualnim potrebama djece i o njihovim razvojnim kapacitetima, individualne konzultacije s odgojiteljicama su uvijek kao i razgovori s članom stručnog tima (psihologinjom) dostupne.

VESELIMO SE DALJNJOJ USPJEŠNOJ SURADNJI, SRETNE I UGODNE BLAGDANE ŽELE VAM ODGOJITELJICE IVANA M. I KRISTINA S.