Blagdansko vrijeme u Sovicama

Još samo nekoliko dana do puhanja posljednje svijeće na adventskom vijencu i dolaska Božića. Bilo je to vrijeme radosti, ljubavi i činjenja dobrih djela. Sukladno tome smo sa Sovicama ponovile pravila pristojnog ponašanja čitanjem slikovnica s božićnom tematikom i izvođenjem dramatizacije priče o Djedu Božićnjaku. U tim pričama smo naglasile da Djed Božićnjak voli i nagrađuje djecu koja se pristojno ponašaju (spremaju igračke, ne govore ružne riječi, ne udaraju, ne plaze jezik…). Sovice su pokazale veliki interes za likovnim aktivnostima u kojima smo vježbali razvoj fine motorike (oslikavanje kuglica za bor, božićnog drvca, modeliranje plastelinom i otiskivanje zvijezde i božićna drvca). Iskoristile smo ovo vrijeme za druženje s djecom iz starije skupine “Lavići” te su ih Sovice raširenih krila dočekale i veselo se s njima družile i dijelile igračke.

Sovice su se ovaj mjesec veselile, družile, plesale, pjevale… jednom riječju – ZABAVLJALE te vam u tome pozitivnome duhu želimo SRETAN BOŽIĆ I UGODNE BLAGDANE!