Vrapčiće posjetila mama Monika

Za Vrapčiće je danas bio poseban dan, pun iznenađenja i uzbuđenja. U goste nam je došla mama našeg E. , inače po struci policajka. Bez uniforme ali s puno zanimljivih rekvizita. Kroz zabavnu igru djeca su imala priliku steći nova iskustva i spoznaje o predmetima koji su svakodnevno prisutni u njihovom životu. Zašto je važno voziti se u autu u sjedalici, kako se pravilno zavezati, što je to semafor, kako se ponašati ispred semafora, gdje se i kako smije prijeći cesta. Djeca su imala prilike igrati uloge policajaca i vozila. Kroz igru memory upoznali smo nekoliko prometnih znakova te razgibali prste i ruke bojanjem. Edukativni video Crvenkapica u prometu i pjesmica Semafor dodatno su proširili spoznaje djece o vrlo važnom ponašanju i sigurnosti djece u prometu.

Veliko hvala E. mami na posjetu.