Jesenska svečanost u Dječjem vrtiću „Potočnica”

„Jesenska svečanost“ u našem vrtiću tradicionalno je obilježena posebnim slavljem „jeseni“ i „jesenskih plodova“. To je događaj kojim obilježavamo početak godišnjeg doba jeseni u svim njenim predivnim bojama i mirisima. Za tu prigodu djeca su se ukrasila maštovitim krunama koje su izgradila zajedno sa svojim odgojiteljima. Naš svakodnevni boravak u vrtiću ne može se zamisliti bez stihova, brojalica i pjesama posvećenih jeseni. Djeca vole melodiju, ritam i pokret pa njihovom veselju nema kraja kada se uz muziku zapjeva i zapleše. Dramska skupina odgojitelja pripremila je za djecu igrokaz”Vjeverica ima puno posla”,dok je nositelj svečanosti bila odgojna skupina „Loptice”.Odgojiteljice estetske skupine uredile su dvoranu za nastup. Djeca su se uz pokretne igre i pjesme o jeseni počastila plodovima jeseni i krafnama…