Jesen u Vrapčićima

Nakon početnih mjesec dana boravka u novoj sobi i u društvu novih i starih prijatelja došlo je vrijeme da upoznamo jesen i sve što nam ona donosi. Tako smo neke od aktivnosti posvetili bundevama,tim dragocjenim plodovima jeseni.Čitali smo slikovnicu “Juha od bundeve” te istraživali što se skriva u bundevi kad je prerežemo na pola. U gostima nam je bila i prava gusjenica koja nam je bila jako zanimljiva pa smo tom prigodom ispričali priču o jako gladnoj gusjenici.

Obilježili smo i Dane kruha tako da smo pravili “kolačiće”od slanog tijesta te pratili igrokaz “Vjeverica prodaje kolačiće “. Kukuruz, orahe,lješnjake,kestene i ostale plodove jeseni istraživali smo na razne načine a najviše kroz manipulativne aktivnosti. Između ostaloga,ostalo nam je vremena za razne igre po vlastitom izboru a što smo sve radili nalazi se na fotografijama koje slijede. Jesen je zbilja oživjela u našoj skupini!