Jesen u „Lavićima“

Dolaskom jeseni „Lavići“ su posljednjih tjedana učili o promjenama u prirodi, koje voće i povrće dozrijeva u jesen te što se događa sa životinjama. Kroz suradnju s roditeljima formiran je jesenski centar prepun jesenskih plodova (kestena, lješnjaka, oraha, suncokreta, tikvica, jabuka, paprika, kukuruza) koje djeca koriste za manipuliranje, istraživanje i promatranje kroz igru. Djeca su se okušala u i runjenju kukuruza, pripremanju zimnice i tucanju lješnjaka i oraha što je izazvalo veliku radost na njihovim licima. No, ni kreativnosti nije nedostajalo. Brojnim likovnim aktivnostima poput crtanja prstićima, modeliranjem, pravljenjem lutaka od komušine i lijepljenjem leće djeca su ukrasila sobu i prostor oko nje. Pjevali smo pjesmice uz pokret: „Jesenska pjesma“, „Boc, boc iglicama“, “Kruška, jabuka, šljiva” i “Sjedi ježe u oranju”. Na taj smo način osim govora razvijali finu i grubu motoriku, tjelesnu spretnost, koncentraciju i pažnju.

Što smo sve radili i kako smo dočekali jesen pogledajte u našoj foto galeriji.

Odgojiteljice Lana i Marina