Dani kruha u „Lavićima“

Obilježavanje Dana kruha započeli smo ugošćivanjem mame Jasmine koja nam je sa puno strpljenja i vedrog duha objasnila koji su sastojci potrebni da bi se napravio kolač, te sam proces izrade. Djeci se jako svidjelo raditi kolač stoga su vrijedne ručice „Lavića“ pomagale u svakom dijelu izrade od dodavanja sastojaka, miješanja smjese, rezanja jabuka do punjenja kalupa tako da je krajnji rezultat bio još slađi i ukusniji. Nizom aktivnosti na temu Dana kruha upoznali smo djecu sa zanimanjem pekar. Kroz razne likovne aktivnosti razvijali smo maštu i kreativnost. Učili kako od pšenice nastaje kruh te u centru početnog čitanja i pisanja djeca su pisala slova prema predlošku na kukuruznoj krupici. Kako bi upotpunili obilježavanje Dana kruha djeca su posjetila pekaru „Lucija“ gdje su nas lijepo dočekali i djeci pokazali i prezentirali što se sve radi u pekari. Kao zahvalu na gostoprimstvu „Lavići“ su zajedno sa odgojiteljicama otpjevali pjesmicu „Pekar“.