Dani kruha u dječjem vrtiću

Proteklih smo dana u našem vrtiću, već tradicionalno, obilježili Dane kruha – Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Cilj nam je bio da, kroz razne aktivnosti, djecu upoznamo s nastajanjem kruha (od zrna do kruha), približimo im narodne običaje, razvijamo spretnost, kreativnost i finu motoriku miješenjem i oblikovanjem tijesta te naglasimo važnost ljudskog rada. U aktivnostima su sudjelovale sve odgojne skupine, od najmlađih koji su mijesili slano tijesto i od njega izrađivali razne oblike, do onih starijih i spretnijih koji su peciva sami mijesili i obogatili raznim sjemenkama po svom izboru, a zatim i ispekli u vrtićkoj kuhinji i častili se mirisnim kruščićima nakon ručka.
Roditelji su nam u tim aktivnostima bili velika pomoć, i vrlo su se rado uključivali na naš poziv na suradnju. Veliko HVALA.