Stiglo nam je ljeto!

Ljeto je za djecu vrijeme uživanja, upoznavanja novih krajeva, specifičnosti ovog godišnjeg doba, igre i zabave. Boravak na otvorenom prostoru pruža mnogobrojne mogućnosti za različite aktivnosti koje potiču motorički razvoj, spoznaju, bogaćenje rječnika, suradničko učenje, razvoj samostalnosti i socijalnih vještina. Za razvoj djeteta važno je da dijete dira pijesak, prevrće ga i osjeća toplinu ili hladnoću, strukturu i težinu, spozna razliku između mokrog i suhog pijeska. Crtanje prstima u pijesku poboljšava taktilnu osjetljivost, koordinaciju pokreta i razvoj odnosa lijevo-desno. Različite kantice i cjedila te plastične čaše iz kojih se voda može prelijevati doprinose razvoju koordinacije oko – ruka, poboljšavaju fokusiranje i razvijaju koncentraciju.

Svima Tintilinićima želimo veselo, dugo, toplo ljeto!