KOLIKO JE VAŽNO DA DJECA ŠTO RANIJE ZAPOČNU UČITI STRANI JEZIK?

Činjenica je da strani, posebice engleski jezik možemo čuti svakodnevno kroz različite medije. Engleski jezik je obavezan predmet od prvog razreda osnovne škole i stoga učenje u predškolskoj dobi svakako je dobro za upoznavanje sa stranim jezikom. Rano učenje stranog jezika također razvija komunikacijske kompetencije poput razumijevanja i izražavanja, kao i sposobnost rješavanja problema. Također će utjecati na djetetov spoznajni razvoj, razvoj koncentracije i vještine slušanja. Dijete se kroz strane jezike upoznaje s višejezičnim i multikulturnim svijetom te istovremeno uči o drugim kulturama, narodima i običajima.

No, nama je najbitnije je da djeca našu igraonicu doživljavaju kao zabavu kojoj se raduju, a ne kao obavezu na koju su primorani. Djeca su u učenje uključena kroz pokret, pjesmu i različite igre,dakle, angažirana su vizualno, auditorno i kinestetički. Kroz projekt Igraonica sreće djeci su dostupne igraonice u popodnevnim terminima. S djecom se obrađuju teme koje su oni već usvojili na svom materinjem jeziku pa učenje drugog jezika postaje nadogradnja postojećeg znanja.