Zimski dani u skupini Bubamare

Iako je zima male Bubamare uvijek imaju pune ruke posla. Ovaj puta pažnju smo posvetili našim osjetilima. Ponekad nismo svjesni svojih osjetila niti toga koliko su nam važna za pravilan rast i razvoj. Njima doživljavamo svijet koji nas okružuje. Zapravo su to aktivnosti koje svaki dan radimo: gledamo, slušamo, dodirujemo, njušimo, zvačemo, ližemo…. Ponudite kod kuće svojem djetetu što više takvih aktivnosti. Ne moraju to biti skupe igračke već sve ono što imate kod kuće: razne bočice koje napunite različitim materijalima, šuškalice, baterijske svjetiljke, stari CD-i, razne vrste tkanine, nešto grubo, glatko, mekano, tvrdo, napravite mirisne vrećice pomoću eteričnih ulja, sušenih biljaka ili vrećica čaja, taktilne vrećice koje napunite npr. rižom, kovanicama, čepovima, grančicama, sitnim predmetima, lego kockicama…, mogućnosti su bezbrojne. Pogledajte što smo im mi ponudile.