Sve brojniji Zečići

Zečići su ponovno dobili pojačanje koje su sa zanimanjem i znatiželjom prihvatili, a novi prijatelji su se dobro snašli u novom okruženju. Zečići sve veći interes pokazuju za slikovnice i sve više vremena provode u mirnom kutiću listajući slikovnice, najčešće od odgojiteljica traže da im se pridruže u čitanju i listanju slikovnica. Brojna su istraživanja pokazala da se djeca kojoj se čita i priča od najranije dobi brže razvijaju, zainteresiranija su za okolinu, brže uče, bolje se snalaze u komunikaciji s drugima, razvijaju predčitačke vještine, spremnija su za samostalno čitanje. Čitanje djetetu od najranije dobi pomaže u stvaranju posebne emocionalne veze između djeteta i odraslog, izaziva zadovoljstvo i ugodu djeteta, unapređuje djetetove sposobnosti slušanja, pomaže u razvoju opažanja, promatranja, pažnje, pamćenja, mišljenja i logičkog zaključivanja, bogati djetetov rječnik i govorne sposobnosti.