VRAPČIĆI U PROSINCU

U mjesecu koji je posebniji i svečaniji od ostalih, odgojna skupina Vrapčići je bila vrlo aktivna i vrijedna. Vrijeme pripreme za nadolazeće blagdane ispunili smo zajedništvom i radošću kroz razne aktivnosti- motoričke, govorne i spoznajne. Prosinac je bio pun prigodne glazbe, plesa i likovnih aktivnosti. Dočekali smo Svetog Nikolu i bojali čizmice, a one koje nosimo smo čistili pa je Sveti Nikola svako dijete nagradio poklončićem. Zatim smo, svaki u svoju posudicu, posijali pšenicu za blagdan Svete Lucije, zalijevali je i promatrali njezin rast i razvoj. Svakodnevno smo otvarali prozorčić na adventskom kalendaru te izvršavali dobiveni zadatak. Na adventskom vijenčiću palili smo svijeće i za svaku saznali naziv i značenje. Blagdanski kutić i sobu dnevnog boravka ukrasili smo prigodnim ukrasima.

Božićno drvce ukasili smo ukrasima od slanog tijesta koje smo sami izradili, te lancima od papira koje smo također sami izradili i na koje smo jako ponosni jer smo saznali što sve mogu naše ručice. Posebnu radost su nam činile aktivnosti istraživanja raznih plodina i prirodnina u senzornoj kadici, kao i modeliranje kinetičkim pijeskom.

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ, TE USPJEŠNU NOVU GODINU ŽELE VAM DJECA I ODGOJITELJICE: BOŽICA I VALENTINA !