Kruh

Kruščić mali
po svijetu se hvali
kada budem veći
svima ću reći:
“Ja sam kruščić od brašna,vode i soli;
nek me proba tko me voli !”

Da je svaka mrvica važna naučili su i Vrapčići, obilježavajući Dane kruha kao znak zahvalnosti za plodove Zemlje kroz različite aktivnosti: igrokaze, priče, simboličke igre, crtanje, slikanje i druge praktično radne aktivnosti. Djeca su imala prilike taktilno osjetiti zrnca žitarica, umjesiti, gnječiti, oblikovati slano i slatko tijesto te time razvijati svoju kreativnost, spretnost i finu motoriku. Mama našega Tea sa djecom je izradila prefine integralne keksiće od zobenog brašna te joj ovim putem zahvaljujemo na suradnji te isto tako zahvaljujemo našim tetama kuharicama koje su ispekle naše kolačiće.

U sklopu projekta grupe, djeca su saznala i o procesu nastajanja kruha, od zrna do kruha, te kakvih sve vrsta kruha i krušnih proizvoda ima,što nam je omogućila Pekara Pitomača kojoj se također od srca zahvaljujemo. A u nastavku projekta naše posijano Čarobno zrnce pomalo raste svakim danom sve više.