U ZDRAVU TIJELU ZDRAV DUH

Čovjek oduvijek ima potrebu za kretanjem, a djeca pogotovo. Na taj način istražuju okolinu, ali i mogućnosti i sposobnosti svog tijela. Učinci tjelesnog vježbanja za djecu su brojni: razvijaju mišiće i kosti, utječu na tjelssnu masu, zadovoljavaju potrebu za kretanjem, uče se poštivanju pravila, suočavaju se s pobjedama i gubitcima te se uče nositiit s tim emocijama, uče se higijenskim navikama i štošta drugo.

Zbog toga je potrebno djecu uključivati u što više takvih aktivnosti, a sve to možemo vidjeti na Sportskoj radionici. Trčali amo, hodali, lovili se, provlačili, puzali, skakali, bacali i hvatali lopte, igrali razne natjecateljske igre, momčadske igre te igre smirivanja. Djeca uvijek izdađu s osmijehom na licu nakon Sportske radionice.

igraonica srece eu lenta