Izlet u Minipolis

Izleti za djecu predstavljaju kratak predah od rutine, koji je uvijek dobrodošao. Na izletu će provesti dan u drugačijem okruženju za učenje, dok utiske sa izleta i sve ono što su saznali o određenoj temi mogu prepričati kada se vrate.Osim toga, izlet će omogućiti svim mališanima da lako usvoje nove informacije, jer podržava različite stilove učenja (vizualno, auditivno ili kinestetičko učenje).

Na ovom izletu su se djeca susrela s različitim profesijama i zanimanjima. Izleti tako mogu kod mališana probuditi želju da se oprobaju u nečem novom, ispitaju i pokažu svoje umijeće i talent. Izleti su dobri za djecu jer mogu osjetiti, vidjeti, dodirnuti i iskusiti stvarni svijet koji ih okružuje. Prednost izleta upravo se ogleda u taktilnoj i eksperimentalnoj prilici za učenje. Za djecu koja ne žive u gradu, sama mogućnost da vide užurbanost i veličinu grada je nezamisliva. Konačno, pored prilike da uče na drugačiji način, mališani tokom izleta stiču važne socijalne vještine i usvajaju pravila lijepog ponašanja. Učenje kako da se ponašati u nepoznatom prostoru, kako postavljati pitanja animatorima u igraonici ili dijeliti prostor u autobusu sa prijateljima predstavljaju dragocjene sekundarne koristi izleta.