Dječji vrtić “Potočnica” i ove godine dobio diplomu za sudjelovanje u proslavi prvog Nacionalnog tjedna zdravlja u vrtiću

Svake godine, 7. travnja, obilježava se Svjetski dan zdravlja. Na ovaj dan, Svjetska zdravstvena organizacija, još od 1950. godine, poziva na obilježavanje Svjetskog dana zdravlja s ciljem stvaranja svijesti o određenoj, prioritetnoj zdravstvenoj temi.
Od 4. do 8. travnja održan je tjedan zdravlja s temom “voda”.

Tjedan zdravlja u vrtiću, pokrenut radi osvještavanja važnosti brige o zdravlju, ove godine na temu vode – kroz mnoge aktivnosti ponovili smo koliko je voda važna za zdravlje, vodi u prirodi, vodi koja nas gradi i okružuje i o načinima na koje treba čuvati vodu da ostane čista i pitka. Koristili smo vodu u likovnim aktivnostima-bojali ledom, crtali kapaljkama… Istraživali smo na globusu gdje se na Zemlji nalazi voda-mora, jezera, potoci, rijeke… Pratili smo koliko čaša na dan popijemo i učili koliko je voda zdrava za čovjeka.

Projekt je proveden u sklopu projekta “Živjeti zdravo”, u suradnji s HZJZ.