Zanimljive i nove aktivnosti u Zečićima

Djeca vole glazbene aktivnosti, kakve god one bile (možete im pjevati, s njima plesati, ako znate svirati neki instrument još bolje, ako ne odlična zamjena je CD s pjesmicama primjerenima dobi djece). Ja sam odlučila pustiti ih da sami upoznaju nekoliko glazbenih instrumenata. Sva su djeca bila oduševljena, rado su prilazili instrumentima i lupali palicama ili tipkali. Osim instrumenata koji su kupljeni u specijaliziranim trgovinama većina drugih aktivnosti u skupini je osmišljena iz predmeta i materijala koji su dostupni svima i vjerojatno ih svi imaju kod kuće. Npr. nekoliko zdjelica, žlica, orasi, lješnjaci, mala bočica od  vode, kantica od vrhnja, slamke, umjetno cvijeće, čepovi i sl. Iako  nam se na prvi pogled možda čini kako premetanje oraha iz jedne posudice u drugu nema smisla, vjerujte za dijete ta aktivnost itekako ima smisla i ne treba je podcjenjivati. Kroz takve aktivnosti umetanja ili premetanja dijete vježba, jača svoju pažnju, koncentraciju, strpljivost, preciznost, okulomotornu koordinaciju,…. Trebam li još nabrajati? Ponudite djeci i promatrajte njihovu reakciju u takvim aktivnostima. Osim toga djeca vole crtati, tj. šarati. Slobodno im ponudite pastele ili obične olovke i puno papira.