Svemir

Siječanj u Pčelicama proveli smo u preuređenom centru svemira za koji su djeca pokazala veliki interes. U svim aktivnostima naglasak je bio na učenju kroz razgovor, igru, manipuliranje te istraživanje svemira. Najviše su učili o planetima, zviježđu te astronautima. Kroz aktivnosti su djeca razvijala preciznost, socijalne kompetencije u održavanju odnosa tijekom aktivnosti a najviše u simbolickoj igri putovanja raketom ( razgovaranje, dogovaranje, suradnja), mišljenja i percepcije u igri uparivanja zviježđa – uočavanje i uspoređivanje sličnosti i razlika te stjecali znanja o svemiru kroz ponuđene poticaje po svim centrima u sobi. Tako su u predčitalačkom i predmatematičkom centru imali ponuđene matematičke slagalice planeta, pridruživanje zviježđa, veliku križaljku o planetima,memory igre. Isto tako upotpunili smo taj centar novim knjigama.