ZELENA ČISTKA u dječjem vrtiću „Potočnica”

Kao i svake godine tako i ove, složili smo male ruke i napravili veliki posao bez pol muke. U sklopu akcije Zelena čistka naši su mališani sudjelovali u čišćenju okoliša vrtića. Zelena čistka je najveći ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj čiji je cilj u jednom danu otkloniti što veće količine ilegalno odloženog otpada.

Sudjelovanje najmlađih u akcijama čišćenja od iznimne je važnosti jer aktivnim doprinosom čišćem okolišu postaju pozitivan primjer svojim vršnjacima, podižu svijest o očuvanju okoliša, ali i odrasle potiču da postanu bolji u odnosu s prirodom. Ponosni smo što smo pedagošku godinu započeli na taj način, brinući se o okolišu koji nas okružuje, a kroz pedagošku godinu provodit ćemo još puno različitih eko aktivnosti u sklopu programa Ekoškole.